Hakkımızda

Anasayfa

HAKKIMIZDA

SAYEM İNVEST

2010 yılından bu yana tüm gayrimenkul değerleme ihtiyaçlarınızı  karşılayan  ve insanlar için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş yaşam alanları tasarlamayı amaçlayan Sayem İnvest, bu hedefle çıktığı yolda kısa sürede büyük işlere imza attı.

ŞİRKET STRATEJİSİ

FELSEFEMİZ

Misyonumuz, her şartta sorumluluğu üstlenerek, doğru ve güvenilir yatırım fırsatlarıyla, yatırımcıya ve topluma değer katmaktır. Dinamik bir hizmet anlayışına sahip olarak, faaliyet gösterdiğimiz sektörde gözle görünür bir fark oluşturmaktır.

MİSYON

Vizyonumuz, dünyanın en iyi yatırım ve danışmanlık firmaları arasında yer almaktır. İstikrarlı bir büyüme sağlayarak, yurt içi ve yurt dışında, benzersiz ve dinamik bir kuruluş olmayı amaçlamaktadır.

VİZYON

Müşterilerimizin, Gayrimenkul Satış ve Pazarlama, Danışmanlık, Tercümanlık, Uluslararası konsorsiyum, Turizm & Organizasyon ve Yatırım konularındaki tüm ihtiyaçlarına, uluslararası profesyonel ve etik standartlarda, en kısa sürede bağımsız, tarafsız, güvenilir, hızlı ve kaliteli cevap veren “Çözüm Ortağı” olmak.

HEDEFLER
[ +]
MUTLU MÜŞTERİ
[ +]
YILLIK DENEYİM
[ +]
ÖDÜL
[ +]
ÇALIŞAN
S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Emlakçılık ne demektir?

Emlakçı taşınmaza ilişkin sözleşmenin taraflarından birini bulma(mevcut müşteri portföyü.gazete ilanı tabela asmak internette yayınlamak) ,taşınmazı göstermek,nitelikleri hakkında bilgi vermek,tarafları aydınlatmak suretiyle aktin yapılmasına hazırlamakla yükümlü lüğü olan kişidir,yaptığı işte emlakçılıktır.

Herkes emlakçılık yapabilir mi?

Maalesef ülkemizde halen emlak komisyonculuğu veya emlak müşavirliği hakkında bir yasa olmadığından dileyen herkes emlakçılık yapabilir.

Emlakçıya komisyon vermek zorunlumudur?

Eğer aranızda yazılı bir sözleşme varsa ve emlakçı size gereken hizmeti sunmuşsa doğruluk ve dürüstlük kuralına uygun hareket ettiyse zorunludur.Ama borçlar kanunun 407.maddesine göre "doğruluk kurallarına aykırı davranan aracı ücrete ve yaptığı masrafa ait olan haklarını kaybeder"demektedir

Emlakçının yükümlülükleri var mıdır?

Emlakçı taşınmaza ilişkin sözleşmenin taraflarından birini bulma(mevcut müşteri portföyü.gazete ilanı tabela asmak internette yayınlamak) ,taşınmazı göstermek,nitelikleri hakkında bilgi vermek,tarafları aydınlatmak suretiyle aktin yapılmasına hazırlamakla yükümlüdür.